بلاگ

مهم‌ترین زینت داماد ، ساعت دامادی

ساعت دامادی

فصل گرما رسیده است، علی رغم وجود بیماری کرونا در این فصل، اما باز از تابستان بیش از دیگر فصل ها به عنوان زمان برگزاری عروسی یاد می شود، بنابراین عروسی ها در راه هستند. عروس و داماد برای این روز مهم، هر یک به بهترین شکل آماده می شوند، خرید کرده و عروس می خواهد در زیبا ترین حالت خود باشد و داماد تمام تلاشش رسیدن به بالا ترین حد جذابیت و خوشتیپی خود در این روز بزرگ است. عروس زینت آلاتی از جمله تاج، انگشتر، سرویس طلا و … دارد و هر یک در جایگاه خود شاید برترین اکسسوری عروس باشند، اما بحث برای داماد ها متفاوت تر است زیرا مهم ترین و جذاب ترین زینت داماد ساعت او می باشد. همان طور که از توضیحات مشخص است در این مقاله می خواهیم در مورد ساعت دامادی صحبت کنیم و این مسئله را به صورت جزئی و دقیق بررسی کنیم. مطمئن باشید با مطالعه این مقاله تمام سوال‌ های احتمالی در مورد ساعت های دامادی برایتان رفع و پاسخ داده خواهد شد، پس با لاولی واچ همراه باشید…

وقتی سخن از ساعت مچی دامادی می شود، تفکر و تجسم بیشتر افراد سراغ ساعت هایی با رنگ نقره و بند فلزی می رود اما این قرار نیست همواره این گونه باشد. حالا بیایید با طرح سوال هایی به بررسی جزئی این ساعت ها رفته و قدم به قدم به پاسخ سوال هایمان برسیم.

ساعت دامادی چه زمانی استفاده می شود؟

مطابق انتظار، اولین سوالی که پیش می آید زمان استفاده ساعت است! شاید جواب سوال از نام اکسسوری مشخص باشد اما مقصود این سوال  این است که ساعت دامادی قرار نیست فقط در جشن عروسی استفاده شود، بنابراین ساعتی که برای عروسی تان می خرید و یا همسرتان به این منظور برایتان کادو می دهد را قرار است سالیان سال در مراسم ها و مکان های مختلف استفاده کنید. با در نظر گرفتن این موضوع می توانید تابو هایی را که در مورد ساعت دامادی گفته می شود را بشکنید و ساعتی را انتخاب کنید که بتوانید دائما در مراسم خاص استفاده کنید و حتی برای آینده دامادی پسرتان نگه دارید! همه ی این موارد به خود داماد وابسته است اما این موضوع که ساعت باید اولین بار در مراسم عروسی استفاده شود غیر قابل تغییر است.

اکسسوری های داماد در مراسم عروسی اش از کراوات شروع می شود و به دنبال آن دکمه سردست، دستمال جیب کت می آید و این موارد به ساعت دامادی ختم می شود. نوع و مدل ساعت با توجه به شکل و مدل و استایل کت و شلوار دامادی تغییر می کند که در سوال بعدی به این موضوع می پردازیم.

 

ساعت مچی داماد چگونه باید باشد؟

خب، تا الان اولین مکان استفاده و حتی دیگر موارد استفاده ساعت دامادی را دانستیم، اما این سوال مهم تر است، ساعت دامادی چطور باید باشد؟ جواب سوال کاملا متناسب با نوع کت شلواری خواهد بود که انتخاب کرده اید.

در ادامه این بخش انواع ساعت های دامادی را که، متناسب با کت و شلوار هایی با رنگ متفاوت می توانید ترجیح دهید را ذکر خواهیم کرد. البته در کنار ست کردن ساعت متناسب با کت و شلوار می توانید یک ساعت کاملا متضاد با کت و شلوارتان به رنگ مشکی مات ترجیح دهید. تمامی این موارد کاملا انتخابی هستند اما ما مناسب ترین گزینه ها را به شما خواهیم گفت.

اگر کت و شلوار دامادی تان مشکی است می توانید قدمی در مسیر استایل اسپورت برداشته و ساعتی مدرن انتخاب کنید یا اینکه در خدمت استایل رسمی بوده و ساعتی بسیار چشم گیر و کلاسیک انتخاب کنید. بند ساعت می تواند چرم یا پارچه ای بوده و رنگ بدنه اصلی ساعت نیز به فلزی به رنگ مشکی یا رنگ تیره ای دیگری باشد. در کنار این گزینه انتخاب رنگ های چشمگیری مانند سبز، آبی و حتی قرمز نیز می تواند گزینه متفاوتی به شمار بیاید که یک نقطه مورد توجهی علاوه بر خود کت و شلوار به حساب می آید.

برای کت و شلوار سرمه ای، ساعتی در رنگ های سرمه ای تیره و یا تُن های مختلف آبی می تواند گزینه خوبی باشد. افکار عمومی در این جهت است که برای این رنگ کت و شلوار ساعت به رنگ مشکی مناسب است اما فراموش نکنید که مکمل رنگ سرمه ای انواع قهوه ای و یا سرمه ای و آبی است نه مشکی! رنگ مشکی باعث می شود دو رنگ تیره در کنار هم قرار بگیرند و هیچ یک چشم گیری خود را نشان ندهند.

اگر کت و شلوارتان در تُن های بژ و کرمی است و درکنار آن عروسی تان در مکان باز و یا بزرگ است می توانید بازه انتخاب خود را گسترده تر کنید. می توانید ساعت های متفاوت، با صفحه های خاص، بدنه بزرگ، اسپورت و مدرن استفاده کنید. رنگ بژ و کرمی یک رنگ نود و خنثی می باشد، بنابراین با این رنگ می توانید انواع رنگ ها را ست کنید.

علاوه بر انتخاب ساعت متناسب با کت و شلوار همواره به هماهنگی میان ساعت و کمر و کفش نیز توجه کافی داشته باشید. باید کاملا باهم ست و حتی ساخته یک دست به نظر بیایند، نباید هرکدام ساز مخالف با دیگری بزنند زیرا در این صورت یک ظاهر بسیار ناهماهنگ شکل خواهد گرفت که این اتفاق نباید در مراسم عروسی پیش بیاید! بنابراین به سوال نیز پاسخ داده شد.

 

آیا ساعت مچی دامادی می تواند طلایی باشد؟

در سوال قبلی به راهنمایی هایی درمورد رنگ های مناسب ساعت دامادی پرداختیم اما این مورد همیشه برای بیشتر داماد ها در انتخاب مراسم عروسی شان پیش می آید: آیا ساعت داماد می تواند طلایی باشد البته، چرا که نه، می تواند به رنگ طلایی باشد. اگر ساعتی که ترجیح می دهید قرار است به رنگ طلایی باشد موضوعی که باید دقت کنید هماهنگی آن با کراوات، کمر و کفش هاست. ساعت به رنگ طلایی همواره پر ادعا و چشم گیر خواهد باشد. ساعت های طلایی استفاده زیادی در زندگی روزمره ندارد و بیشتر مناسب مکان ها و مراسم خاص است. به هماهنگی ساعت با کت و شلوارتان نیز کنید.

برخی ساعت ها فقط رنگشان طلایی نیست بلکه از جنس طلا هستند و سنگینی ظاهر خاصی دارند، در ظرافت و شیکی کت و شلوار خود با این نوع ساعت دقت کنید زیرا می تواند ظاهری بی کیفیت به جای ظاهری غنی از خود بر جای بگذارد.

 

برند ساعت مچی دامادی چه باید باشد؟

برند ساعت دامادی چه باید باشد؟ کدام برند را باید انتخاب کنیم؟ این سوال واقعا خیلی خیلی مهم، حتی بسیار مهم است. زیرا این ساعت را قرار است در بهترین روز زندگی تان استفاده کرده و بعد از آن نیز به مدت بسیار طولانی در دسترس تان باشد، بنابراین انتخاب بهترین و مناسب ترین برند برای ساعت مچی تان می تواند هم یک گزینه همیشه مناسب برای تان در تمام مراسم های مهم باشد و اینکه چشم گیری آن را در تن شما هیچ چیزی و هیچ کسی نمی تواند تحت الشعاع خود قرار دهد. تمامی این توضیحات یک معنی دارد: برند و کیفیت ساعت دامادی خیلی خیلی مهم است. پس چه برند ساعت هایی را باید انتخاب کنیم؟ برند هایی که ما می توانیم توصیه کنیم Omax و Elegans هستند. این دو برند که انواع ساعت هایی از این دو برند برتر را نیز می توانید در فروشگاه آنلاین لاولی واچ مشاهده کنید، همواره در طراحی و ارائه بهترین ساعت ها یک قدم از بقیه برند ها جلو تر بوده اند و برای آقایان محدوده ترجیح بسیار گسترده ای دارند. در میان ساعت های این دو برند می توانید ساعت های مدرن و کلاسیک متناسب با تیپ دامادی خود را بیابید و ترجیح دهید.

تمامی برندهای ارائه شده در لاولی واچ برای خرید ساعت مردانه جزو بهترین ها بوده و می توانند ظاهری بی نظیر در بهترین روز زندگی تان برایتان به ارمغان بیاورند.

 

آیا ساعت مچی دامادی می تواند Casio باشد؟

وقتی کلمه ساعت دامادی را بر زبان می آوریم تفکر بیشتر افراد سراغ ساعت های کلاسیک می رود اما برخی داماد ها خواهان تیپ اسپورت تر بوده و به همین منظور می توانند دنبال انتخاب های متنوع تری باشند. به دنبال طرز تفکر اسپورت این سوال پیش می آید: آیا ساعت داماد می تواند کاسیو باشد جواب این سوال بله است! ساعت های کاسیو سری های متفاوتی ارائه داده است و از سری های Casio-shock و Casio-retro به انتخاب خوبی دست یابید.

اگر فکر می کنید که این دو سری و مدل های ارائه شده توسط آن ها باب میل تان نیست می توانید در سری های دیگری از کاسیو دنبال انتخاب مناسبی برای خود باشید.

البته در کنار برند کاسیو، برند های به نام دیگری نیز ساعت های متفاوت، کلاسیک و اسپورت زیادی را به شما ارائه خواهد کرد.

 

توصیه هایی برای ساعت مچی

در طی این مطلب و در خلال توضیحات قبلی اشاره ای به برندهای مختلفی شد، اما اگر بخواهیم به تعدادی از برندهای مورد تایید و توصیه لاولی واچ اشاره کنیم به شرح زیر خواهد بود:

Omax

Elegans

Romanson

Rolex

Cobel

Golf

Carlo Perrugi

و …

به تمامی این برند ها با بهترین کیفیت و با بالاترین تنوع می توانید در لاولی واچ در قسمت ” ست ساعت مردانه و زنانه ” دست یابید.

 

ساعت مچی دامادی را از کجا باید خرید؟

در موارد و مقالات قبلی اشاره کردیم که چگونه می توانید یک خرید صحیح، با کیفیت و اصل ساعت داشته باشید. یکی از شاه کلید های این موضوع خرید ساعت از فروشگاه مناسب و ساعت های با گارانتی شرکتی است.

مطالب قبلی ما را مطالعه کرده و بدانید تیم لاولی واچ با برترین برند ها و ساعت های روز در خدمت شما می باشد.

کلام آخر آرزوی خوشبختی برای شما آقا داماد ها و همسر عزیزتان است. با آرزوی خوشبختی و سهیم بودن در بهترین روز زندگی تان!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *