بلاگ

چگونه ساعت مچی متناسب با اندازه مچ خود انتخاب کنیم؟

چگونه ساعت مچی متناسب با اندازه مچ خود انتخاب کنیم؟

ساعت مچی‌ای که دیگر جزو جدا ناپذیری از استایل و وسیله های کاربردی روزمره ماست، باید متناسب با ظاهر و اندازه مچ دست و حتی گاهی هیکل شخص انتخاب شود. ساعتی ظریف در مچ دست چاق و هیکلی درشت هر چقدر ناخوشایند باشد، یک ساعت بسیار درشت و کلفت در هیکلی ظریف و لاغر به همان اندازه بد دیده می شود. بنابراین چطور در انتخاب لباس به سایز کوچک، مدیوم و یا بزرگ بودن دقت می شود در انتخاب ساعت نیز باید به مناسب و متناسب بودن آن با ظاهر، اندام و سایز مچ دست توجه گردد.

در این مقاله ما به عنوان تیم لاولی واچ چگونگی انتخاب ساعت مچی متناسب مچ دست را توضیح و آموزش داده و به این منظور یک راهنما در اختیار شما قرار خواهیم داد. با لاولی واچ همراه باشید…

وقتی بحث انتخاب ساعت ‌مچی است باید این نکته را فراموش نکرد: یک سایز ثابت ساعت برای هرنوع دست و مچی مناسب نیست. اگر قصد خرید ساعت دارید باید طریقه انتخاب ساعت متناسب با اندازه مچ دست را بلد بوده و آموزش ببینید.

برای خرید یک ساعت کاملا مکمل و مناسب مچ دست خود انتخاب کنید، یک راهنمای کلی و قانون نوشته شده ای وجود ندارد، اما نکات طلایی و بسیار مهمی برای انتخاب یک ساعت کاملا متناسب با دستتان قابل ذکر است.

اول اینکه ساعت باید در دستتان راحت باشد، نه قدری شل باشد که بلغزد و نه قدری سفت باشد که دستتان را اذیت کند. به دنبال این مورد، اندازه بدنه، شلی بند ساعت و استایل طراحی ساعت از جمله فاکتورهای دیگری است که باید به آن ها دقت کرد. شاید ذکر این موارد به دنبال یکدیگر باعث شود که فکر کنید که این فرآیند بسیار پیچیده است اما باید آگاه باشید که روند انتخاب ساعت‌متناسب بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کنید و ما هم در این مسیر یاری تان خواهیم کرد!

اگر مچ دست لاغری دارید ساعت کوچک تر و در غیر این صورت ساعت درشت تری انتخاب کنید.

نکات کلی چگونگی انتخاب ساعت مچی متناسب مچ دست به شرح زیر است:

1. قطر و طول بدنه مهم است

در هنگام انتخاب ساعت‌قطر و طول بدنه بسیار حائز اهمیت بوده و غیر قابل چشم پوشی است. فکر کنید ساعتی انتخاب کنید که طول بدنه از نصف اندازه مچ دستتان بیشتر باشد، ظاهر بسیار بدی که ایجاد می شود را تصور کنید. ساعت های مچی مردانه اکثرا دارای قطر بدنه 38 میلی متر  تا 46 میلی متر هستند اما اگر ساعتی که مد نظر دارید ساعت‌های وینتج و تیپ قدیم است، این اندازه بین 34 میلی متر الی 36 میلی متر تغییر می کند زیرا در آن زمان این اندازه ها رایج تر بودند. امروزه ساعت‌ هایی با قطر بدنه اصلی کمتر از 38 از میلی متر زنانه قلم داد شده و با اندازه بیش از 46 میلی متر در دسته‌ی بسیار پر ادعا قرار دارد، که با وجود پر ادعایی این نوع ساعت، برای بسیاری مناسب حتی در مچ دست آن ها بسیار چشم گیر دیده خواهد شد.

 

2.مچ دست خود را اندازه گیری کنید

کاری که باید انجام دهید اندازه گرفتن دور مچ دستتان است. اگر دور مچ دستتان از 12 میلی متر الی 13 میلی متر کوتاه تر باشد، دور مچ دستتان کوچک الی متوسط محسوب می شود. کسانی که مچ دست کوتاه و حتی متوسطی دارند می توانند از ساعت هایی به قطر 38 میلی متر، 40 میلی متر و یا 42 میلی متر می توانند به خوبی استفاده کنند.

اگر اندازه دور مچ دستتان 18 میلی متر یا بیشتر باشد اندازه قطر و طول بدنه 44 میلی تر الی 46 میلی متر برای آن ها مناسب خواهد بود.

این نکته به شدت اهمیت اندازه مچ دست در انتخاب ساعت‌تاکید دارد.

  3.ضخامت بدنه حائز اهمیت است

ضخامت بدنه مبحثی متناسب با قطر بدنه ساعت‌مچی است. در واقع متناسب با کاهش یا افزایش قطر و طول بدنه ساعت کلفتی بدنه نیز به همان نسبت تغییر می کند. ساعت هایی که دارای قطر بدنه 38 میلی متر الی 42 میلی متر هستند دارای کلفتی و ضخامت بدنه 7 میلی متر است. اگر قطر و طول بدنه به 44 میلی متر برسد، ضخامت بدنه هم تا 9 میلی متر افزایش می یابد.

این نکته و تناسب بین ضخامت و قطر ساعت مچی نشانگر این موضوع است که اگر بتوانید ساعتی با قطر مناسب برای دستتان بیابید به طور خودکار ضخامت مناسب برای مچ دستتان را نیز یافته اید.

  

4.به پهنای بند ساعت باید توجه کرد

پهنای بند ساعت‌باید، تقریبا نصف قطر بدنه ساعت‌مچی باشد، انتخاب شما باید در این راستا بوده و پهنای بند نه از این مقدار بسیار بیشتر و نه بسیار کمتر باشد. دور شدن از این معیار چشم نوازی ساعت را از بین برده و به جای ظاهری با کیفیت و با پرستیژ  ظاهری بی کیفیت برجای می گذارد.

به عنوان مثال برای خرید ساعتی به قطر بدنه 42 میلی متر، ضخامت بند باید تقریبا 22 میلی متر باشد. این پهنا برای بند نه از 21 میلی متر کمتر و نه از 22 یا 23 میلی متر بیشتر باشد.

درصورتی که پهنای بند ساعت از این مقدار کمتر یا بیشتر باشد این نوع ساعت‌متناسب با دستتان نخواهد بود. اگر فقط بدنه ساعت را قرار است خریداری کنید و سپس بند آن را انتخاب کنید حتما به این نکته مهم دقیق کنید، یعنی نسبت یک دوم مابین بند ساعت و قطر بدنه آن.

 

5. نوع بند ساعت غیرقابل چشم پوشی است

پس از انتخاب صحیح در قطر بدنه ساعت‌، ضخامت ساعت‌و پهنای بند ساعت نوبت به نکته مهم دیگری در انتخاب ساعت متناسب می رسد. این نکته نوع بند ساعت است.

بند فلزی همواره ظاهری سنگین تر، سخت تر و درشت تر از بند های چرم، سیلیکون و یا پارچه ای دارند، بنابراین اشخاصی با مچ دست نسبتا بزرگ بهتر است از بند های فلزی استفاده کنند. بندهای حصیری و یا پارچه ای ظاهر روزمره تری داشته و اسپورت تر است. بندهای چرم ظاهر ظریف و در عین حال رسمی تری دارند. بند های پارچه ای دارای پیچش در مچ های دست ظریف تر زیباتر بوده و با پیچش دور مچ به ظرافت ساعت‌می افزاید.

 

 

6. اجزای ساعت مهم است

5 مورد قبل کلی ترین و مهم ترین نقش ها را در تناسب ساعت‌مچی با دست بازی می کردند. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که ظرافت و تناسب و زیبایی همواره در جزییات نهفته است. رقم ها، عقربه ها و حتی طراحی صفحه ساعت‌هر یک نقش بسیار مهمی در تناسب و ظرافت ساعت با دست بازی می کنند.

این جزییات اگر از لحاظ اندازه بزرگ تر باشند ساعت‌بزرگ تر دیده می شود و هر چقدر کوچک تر باشند ظرافت بیشتری به ساعت خواهند داد.

این جزییات به نکات قبلی می پیوندند و به بهترین تناسب و ظاهر در یک ساعت می رسند.

اما در نهایت باید گفت که علاوه بر این نکات همواره تصمیم نهایی انتخاب شخص است. این یک قانون گاهی تامل برانگیز و گاهی خوشایند در کل دنیاست که می گویند:

قوانین برای شکسته شدن وجود دارند. اما باید قبل شکستن هر قانونی اندیشید.

برای انتخاب شما، لاولی واچ با تنوع بی نظیر در اختیار شماست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *