بلاگ

چگونه یک ساعت مچی شیک و با کیفیت بخریم؟

چگونه یک ساعت مچی شیک و با کیفیت بخریم؟

برای همه اتفاق افتاده است که قصد خرید یک ساعت شیک و لوکس در عین حال باکیفیت را داشته باشیم. اما ساعت خوب و ایده‌آل کدام است؟ آیا تعریف ساعت ایده‌آل برای هرشخص یکسان است؟ اصل ماجرا این است، معیارهای خرید ساعت مچی خوب برای هر شخص متفاوت است. باید دانست، فرآیند پیچیده انتخاب ساعت، زمانی که شما خواسته خود را بدانید و آن را  در قالب ویژگی‌هایی برای خود توصیف کنید این فرآیند بسیار ساده‌تر خواهد شد.

قبل از خرید ساعت مچی چه زنانه و چه مردانه باید یک سری نکات را براساس تعریف خود در نظر بگیرید تا هنگام خرید اذیت نشده و بهترین انتخاب را داشته باشید. از طرفی باید انواع ساعت مچی را نیز بشناسید. در این مقاله، لاولی واچ قصد دارد تا با ذکر نکاتی شما را برای یک خرید خوب و باکیفیت راهنمایی کند.

نکات مهم انتخاب و خرید ساعت

1.نوع ساعت

اولین مرحله این است که انواع ساعت را بشناسیم. ساعت‌ها 3 نوع کلی دارند:

  • آنالوگ:

برای تشخیص این نوع ساعت می‌توانیم به کودکی و دوران ابتدایی برویم، ساعت‌هایی که خواندن ساعت را اولین بار با آن آموختیم، ساعتی که شامل عقربه‌های ساعت، دقیقه و ثانیه‌شمار است. دلیل این نام‌گذازی ظاهر کاملا ساده و غیردیجیتال در ساعت آنالوگ می‌باشد. مکانیزم ساعت هرچه می‌خواهد باشد، مکانیکی یا کوآرتز، مکانیزم تنظیم به هرشکلی باشد، جدا از تکنولوژی و ساختار درونی، ساعت آنالوگ ساعتی است که عقربه‌ داشته و اعداد ساعت با اعداد یونانی و ساده مشخص شده است. ساعت آنالوگ برای اماکن رسمی و قرارملاقات‌ها مناسب است.

  • دیجیتال:

دارای صفحه LCD یا LED بوده و ساعت به فرم اعداد دیجیتال در صفحه نمایش داده می‌شود. این ساعت‌ها 12 ساعته یا 24 ساعته هستند که در بسیاری از آن‌ها این دوگانگی قابل تغییر و قابل انتخاب می‌باشد. مدارهای الکترونیکی موجب دقت بالا در نمایش ساعت می‌شوند. برخی از ساعت‌های دیجیتال قابلیت نمایش تاریخ دارند. در ساعت‌ مچی های دیجیتال به علت دیجیتال بودن و حذف قسمت‌های مکانیکی از ساعت‌های آنالوگ  دقت بیشتری دارند و برای اماکن غیررسمی مناسب است.

  • دیجیتال / آنالوگ:

درظاهر و مکانیزم ترکیبی از این دو بوده و برای اماکن غیررسمی و روزمرگی قابل استفاده می‌باشد.

2. قیمت ساعت

علاوه بر این که شما هنگام خرید ساعت یک رنج قیمت را بعنوان یک ویژگی برای خرید مد نظر دارید، باید عوامل موثر بر قیمت یک ساعت را نیز دانسته و این را  نیز یک نکته مهم در ساعت خوب بدانید.

اما عوامل موثر در قیمت ساعت چیست؟

  • مواد سازنده ساعت می‌تواند تاثیر مستقیم در قیمت ساعت بگذارد. جنس فلز، چرم، شیشه، موتور و حتی صفحه ساعت مهمترین عوامل موثر در قیمت از جانب جنس ساعت هستند. اینکه فلز ساعت آهن نباشد که زنگ نزند، چرم ساعت در دراز مدت پوست پوست نشود، شیشه مسطح باشد یا قوس، شیشه ضدخش باشد یا نه، موتور اصل و دارای مکانیزم درست باشد و … همگی بسیار مهم بوده و هرچه این نکات بیشتر رعایت شود در قیمت موثر است.

  • برند ساعت، از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت ساعت هستند. قدمت و جاافتادگی برند هرچقدر بیشتر باشد ارزش ساعت هم بیشتر خواهد بود. وقتی شرکتی در زمینه‌ای سابقه دارد و کیفیتش درطولانی مدت برای همه اثبات شده است، براحتی می‌تواند در مقابل محصولی که ارائه می‌دهد قیمت بالا و حتی هنگفتی دریافت کند. به همین در هنگام خرید باید به بررسی ریز به ریز امکانات ساعت و ظاهر آن بپردازید و همواره هم تنها معیار برای خرید، قدمت و معروف بودن برند نباشد و بدانید که شاید یک برند تازه‌ کار هم بتواند در مقابل مبلغ کمتری کیفیت بالاتری دهد.

  • سبک طراحی ساعت تاثیر بسیاری در قیمت دارد، به شرطی که خرید از شرکت صاحب طراحی باشد. امروزه ساعت‌ها دیگر فقط در سبک ساده تولید نمی‌شوند، ساعت‌هایی که شفاف هستند و پوست دست را نشان می‌دهند، ساعت‌هایی که به طرز متفاوتی ساختار موتور ساعت را نمایان می‌کند، آن‌هایی که به شکل بسیار خاص شکل صفحه ساعت را تغییر داده‌ و بسیار چشم نوازند. به همین دلیل هرچه ساعت‌ها خاص‌تر می‌شوند، ارزششان بالا می‌رود.

  • میزان مقاومت ساعت در مقابل ضربه و شوک نیز بسیار مهم است و این استحکام هرچقدر بیشتر باشد قیمت ساعت بالا می‌رود.

  • ساعت ها شامل سه نوع باتری‌ای‌، کوارتز و مکانیکی هستند. قیمت ساعت باتری‌ای از همه مناسب‌تر، ساعت‌ها کوارتز بدلیل وابستگی کمتر به باتری گرانتر بوده و ساعت‌های مکانیکی بدلیل طراحی خاص و متفاوت از بقیه گران‌تر هستند. دلیل گرانی ساعت مکانیکی وابسته به خاص و نایابی بودن آن‌هاست. در دنیای مد و فشن گاهی خاص بودن ارزش بیشتری از سادگی و حتی زیبایی دارد.

 

3. موقعیت استفاده از ساعت مچی

یکی از مواردی که باید در انتخاب بهترین ساعت و تعریف ساعت مناسب برای خود در نظر بگیرید، سبک زندگی و طرز پوشش و استایل‌تان است، چون سبک زندگی هرشخص مکان‌های حضور او را مشخص می‌کند، کسی که دائما در باشگاه و استخر است نباید یک ساعت فلزی طلایی بخرد، بنابراین موقعیت و مکان استفاده‌ی ساعت یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در انتخاب ساعت است. در واقع روی استایل ساعت تصمیم گیری کنید. کجا می‌خواهید از ساعت استفاده کنید؟ ورزش؟ مهمانی دوستانه؟ مکان‌های رسمی؟و …؟ پاسخ این سوالات نیز یکی از نکات مهم در خرید شماست.

 

4. انتخاب ساعت با توجه به سابقه شرکت برندساز

در مرحله‌ای که استایل و موارد حاشیه‌ای‌تر در انتخاب ساعت مشخص و حل شد و باز هم در انتخاب ساعت برای خرید و معیارهای آن سردرگم هستید، تولیدکننده و شرکت معتبر برای خرید به کمک‌تان می‌آید.

یک تولیدکننده معتبر اکثرا تنوع بی‌نظیری دارد که می‌توانید به همه‌ی معیارهای قبلی‌تان نیز در بین مدل‌ها محصول مناسبی پیدا کنید. برندهای مختلفی با کیفیت و رنج قیمت‌های مختلفی، ساعت‌های خوبی ارائه می‌دهند. فروشگاه اینترنتی لاولی واچ نیز با درنظر داشتن این موضوع، انواع ساعت‌ها از انواع برند‌های معتبر با تنوع بی‌نظیر را درخدمت شما قرار می‌دهد. درواقع شما درمیان تنوع بسیار به بهترین ساعت دست خواهید یافت.

شما می‌توانید در بخش فیلترگذاری ساعت مدنظر خود را یافته و حتی به مقایسه دو ساعت و دو برند بپردازید.

5. تحقیق و مقایسه ساعت مچی ها

هیچ یک از ما فرصت آزمون و خطا و تجربه دائمی را نداریم. بنابراین می‌توانیم با تحقیق اینترنتی و پرس و جو از دوستان به یک انتخاب مناسب برسید.

اما این موضوع را نیز درنظر داشته باشید که سلایق فرق داشته و شما با مشورت گرفتن از دوستان، نهایت به یک برند با کیفیت خواهید رسید.

با توجه به نکات ذکر شده برای شناسایی نیاز خود، خواهید توانست به یک خرید مناسب و باکیفیت از لاولی واچ با خدمات و کیفیت بی‌نظیر دست یابید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “چگونه یک ساعت مچی شیک و با کیفیت بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *